קסם הפסטיבלים, בשיא הקיץ ביפן 

חודש אוגוסט מציע, בדומה לחודש יולי, מגוון רחב של בילויי קיץ. החל מטיולים לחוף הים, דרך מסעות באיזורי ההר וכלה בפעילויות ספורט מים מרעננות. החום מתגבר ויחד איתו גם הפסטיבלים הצבעוניים המרובים שנחגגים באוגוסט. 

מהפסטיבלים הגדולים והמוכרים ביותר, נזכיר את Awa Odori בטוקושימה ו Nebuta Matsuri – פסטיבל בן שבוע שלם שנחגג ב Aomori. בשני הפסטיבלים תוכלו לפגוש ריקודים אל תוך הלילה, מוארים בפנסים וזיקוקים – מוטיב חוזר בחודש אוגוסט. 

דברים שכדאי לדעת לפני שבאים ליפן באוגוסט

  • תקופת החופש של פסטיבל Bon אשר נופלת על החלק הראשון של אוגוסט, היא מהזמנים העמוסים והיקרים ביותר לטיול ביפן
  • מרבית הפסטיבלים משלבים זיקוקים ברמה בינלאומית, במשך שעות רבות
  • ה Awa Odori וה Nebuta Matsuri הם מהפסטיבלים הפופולאריים והאהובים ביותר ביפן

פסטיבל ריקודים באוגוסט ביפן Awa Odori in Tokushima
פסטיבל ריקודים באוגוסט ביפן Awa Odori in Tokushima

הרוחות יוצאות לשוטט 

תקופת ה Obon, חופשת הקיץ היפנית, נמשכת בין ה 11 – 16 באוגוסט ובמסורת היפנית מאמינים שבתקופה זו, רוחות חברי המשפחה הנפטרים, חוזרות אל ממלכת החיים ומבקרת את קרובי המשפחה האהובים. 

מסורתית, זהו זמן לקרובי המשפחה להתכנס בבית לבילויים משפחתיים, לצאת לאירועי ריקוד קהילתיים ולטייל ביחד. 

כרטיסים למטוסים, רכבות ואוטובוסים נמכרים זמן רב מראש ולכן, הכינו את עצמכם: קנו כרטיסים מראש, או  הישארו באחת הערים הגדולות, בהן יש הרבה פחות אנשים מבדרך כלל. 

טוקיו בקיץ
אוסקה בקיץ

השלישיה של Tohoku 

על מנת לחוות פסטיבל קיץ אפייני, אנו ממליצים להגיע לאיזור Tohoku בתחילת אוגוסט. בתקופה זו (2-7 באוגוסט), נערכים שם ה Sandai Matsuri (שלושת הפסטיבלים הגדולים של Tohoku) מספר ימים רצופים. 

הראשון הוא פסטיבל המצופים של Nebuta Matsuri, הידוע מכולם. בכל לילה, במשך חמישה ימים, נערכת תהלוכת אורות ענקית ברחובות מול קהל גדול. 

בכולם יש חופים יפיפיים ואתרי צלילה הכוללים שוניות אלמוגים, אוניות טרופות ועוד.

פסטיבל Nebuta

בערך באותה תקופה (6-8 באוגוסט), נערך ה Tanabata Matsuri ב Sendai. במסגרת הפסטיבל הזה, נישאות בובות ענק של חוטי נייר צבעוניים בשווקים ברחבי העיר. 

ב Akita, נערך ה Kanto Matsuri ב 3 – 6 באוגוסט, הכולל מופעי רחוב, כולל מגדלי אורות ענקיים הנישאים ברחובות. 

בכולם יש חופים יפיפיים ואתרי צלילה הכוללים שוניות אלמוגים, אוניות טרופות ועוד. 

פסטיבל Kanto Matsuri
פסטיבל Kanto Matsuri
פסטיבל Tanabata Matsuri
פסטיבל Tanabata Matsuri

יוצאים דרומה

אירוע רציני יותר נערך בהירושימה – טקס הזיכרון השנתי להפצצה האטומית, ב 6 לאוגוסט 1945. בטקס מודלקים פנסים אשר מונחים בנהר ונסחפים לעבר פארק השלום וכיפת הפצצה האטומית. 

בסוף תקופת ה Obon, בתאריך 16.8 נערך בקיוטו ה Gozan Okuribi, במסגרתו מוארות הגבעות המקיפות את קיוטו באותיות ענק בוערות. משעשעת למדיי העובדה שהמילה הפופולארית ביותר היא "גדול". 

פסטיבל Kanto Matsuri
טקס זיכרון בהירושימה
פסטיבל Tanabata Matsuri

הזיקוקים מאירים את הלילה

זיקוקים הם עסק רציני ביפן וחודשי יולי – אוגוסט הם תקופת השיא. ערים ראשיות כמו טוקיו ויוקוהאמה מארחות תצוגות זיקוקים ענקיות הכוללות את אמני הפירוטכניקה המובילים בעולם. 

שתי ערים קטנות יותר אשר מארחות אירועי זיקוקים חשובים Niigata בתאריכים 2-3 באוגוסט ו Nagano בתאריך 15.8. בנגנו תוכלו ליהנות ממופע זיקוקים בסמוך לאגם, אשר הופיע גם בסרט היפני משנת 2016 "שמך" או Kimi no Na wa. שימו לב שאל שתי הערים הללו נוהרים מאות אלפי תיירים בתקופת הפסטיבלים ולכן, הקפידו לשריין מקומות והסעות זמן רב מראש. 

tokyo firework

בילויי קיץ נפוצים 

באיזורים הגבוהים יותר של יפן יהיה קריר יותר. כך למשל, תוכלו לבקר בפארק הלאומי בהוקאידו, באלפים היפניים במרכז הונשו, בהר Daisen במחוז Tottori או בעמק Iya ובהרים המקיפים אותו באי שיקוקו. 

אוקינאווה היא איזור החוף המועדף על היפנים לבילוי קיץ. מעט פחות מוכר, אבל טוב לא פחות, הוא איזור החוף והאיים ב Kyushu Miyazaki, אשר כולל גם נקודות גלישה איכותיות ואת חוף Aoshima – פארק בילוי ומרכז אירועים. 

מחוז Kagoshima הסמוך הוא הבית ל Amami Oshima ולאיי Amami, כולל איי Yoron, Okinoerabu ועוד. בכולם יש חופים יפיפיים ואתרי צלילה הכוללים שוניות אלמוגים, אוניות טרופות ועוד. 

5/5 - (10 votes)