קודם כל הקדמה:
המדריך הוא לא במטרה להלחיץ – או להיכנס להיסטריה.
יפן רגילה לטייפונים (ממוצע של 25 טייפונים בשנה !) (לינק למקור)
לרוב מדובר באירוע של חצי יום  גג יום ולמחרת שמיים בהירים כאילו כלום (רק תוודאו שאתם לא בעין הסערה – זה האזור הכי שקט ויכול להיות מטעה )

יפן כמו שהיא ערוכה לרעידות אדמה – אותו דבר גם לטייפונים – ולא מדובר באירוע חריג ביפן אז פשוט קחו את זה בפרופורציות.

עונת הטייפונים ביפן היא מעונת הקיץ עד תחילת עונת הסתיו, סביבות אוקטובר. למרות כל האזהרות שהחדשות מרתיעות, טייפונים אלה עוברים את טוקיו מבלי לגרום נזקים משמעותיים. אזורי החוף וההרים בדרך כלל מקבלים את הנזקים האלה.

אם הנכם לחוצים ואתם בסביבת הערים הגדולות, לדוגמת טוקיו, קיוטו, אוסקה והירושימה, לפניכם מספר דברים לבחון בעצמכם:

  1. לברר, לבדוק ולעקוב אחר אתרי החדשות לגבי מצב הטייפון. (א) אתר 1. (ב) אתר 2. (ג) אתר 3. (ד) לשאול אנשים בסביבתכם, במלון או בכל מקום שאתם נמצאים בו.
  2. אם אתם צריכים לטוס ליפן או חזרה לארץ, לבדוק את הטיסות שלכם דרך האתר של שדה התעופה שממנו אתם ממריאים או מגיעים אליו.
  3. באתר של JR-East יש עדכונים אם יש דחיות או ביטולי רכבות JR. כמו כן, תוכלו לבדוק דרך האתרים של המטרו בטוקיו, Keio, Keikyu, Keisei, Odakyu, Tokyu, Tobu.
  4. קחו אחריות על עצמכם, תעשו חשבון עם עצמכם, אם מה שמעדכנים בחדשות ו/או אנשים סביבכם מעדכנים אתכם בחדשות, אם לצאת או לא. במרכז טוקיו זה פחות מורגש ואפשרי יותר לצאת לתנועה, אך במקומות אחרים צריך להיזהר יותר. אם החלטתם לצאת, שכחו ממטריה – זה לא יעזור (תדמיינו כאילו מילאתם אמבטיה מלאה וכולה במכה נשפכת עליכם – אני אומר לכם מנסיוני המר ) . קחו בחשבון כי ייתכנו הצפות ורוחות עזות.
  5. אל תהיו תלויים בתחבורה ציבורית, מוניות מייקרות את המחירים, חלק מהרכבות מתבטלות, עומס מטורף של אנשים, הכי טוב זה ברגל או אם יש לך אוטו איתך.
  6. שימו לב שלפעמים מטוסים מקורקעים בזמני הטייפון.
  7. סתם שתדעו, בזמני הטייפון, טוקיו ושאר הערים הגדולות, יחסית ריקות, לכן זו ההזדמנות שלכם לעשות מה שאתם רוצים: לעלות על האטרקציות בחצי מחיר, ללכת למסעדות, ללכת לסופרים במחיר מוזל ועוד. רק זכרו שחייכם חשובים יותר מאשר מחיר מוזל של מוצר כלשהו.
  8. לא משנה מה אתם הולכים לעשות, היו בקשר עם חבריכם/משפחתכם תמידי.

לסיכום, אם אתם בתוך עיר גדולה, שמרו על עצמכם. אך אם אתם ברצועת חוף או באזור הררי, שמרו על עצמכם עוד יותר והשארו במקומכם במלון עד שהסערה תחלוף.

5/5 - (3 votes)