שמי ניצן, בת 22 סטודנטית תואר ראשון בפסיכולוגיה וכותבת בלוג טיולים שבו אני מתעדת את המסעות שלי מסביב לעולם והמלצות למקומות מדהימים שאסור לפספס. לינק לבלוג
בכתבה הזו אתמקד בטוקיו אשתף אתכם על מקומות שאסור לפספס בטוקיו ועל העצירה שלי בהאקונה. ליפן הגעתי ל12 ימים, אחרי הרבה טיולים לאירופה, הציפיות שלי לטיול היו גבוהות מאוד וחייבת להגיד שלא התאכזבתי!
ריכזתי עבורכם כמה מקומות מיוחדים שלא כדאי לפספס בביקור שלכם.


המלצה מספר 1
: חצי יום באודאיבה:

לאודאיבה הגעתי אחרי הטיסה הארוכה שלנו מתל אביב מוקדם בבוקר. בילינו באודאיבה חצי יום, אפשר לבלות שם גם יום שלם תלוי מאוד מה אתם מעוניינים לעשות. המקום המדהים הראשון שבו היינו באודאיבה הוא המוזיאון הדיגיטלי, המוזיאון מרשים מאוד ומתאים מאוד גם לבילוי עם ילדים. מדובר על מוזיאון שבו אורות ואפקטים נוספים יחד עם מראות שהשילוב ביניהם פשוט מרהיב. היינו במקום בערך שעתיים, הגענו בסביבות 10.30 ביום שישי והיו תורים ארוכים מאוד להצטלם בחדרים השונים, יכול להיות שהגעה מוקדמת יותר למקום תקל על התורים. כרטיסי כניסה הזמנו מראש באתר הרישמי שלהם ובהגעה למקום המרנו בInformation במוזיאון את הקבלה ששילמנו לכרטיסים. הזמנו את הכרטיסים מראש לתאריך מסויים באתר: https://ticket.teamlab.art/#/order

אורך האטרקציה: שעה וחצי- שלוש שעות.
מחיר: 3200 יין לאדם.

אחרי המוזיאון יצאנו להסתובב באזור אודאיבה, אכלנו צהריים ועלינו על גלגל הענק. משם המשכנו לאונסן שגם הוא באודאיבה. אונסן הוא מקום יפני מסורתי עם מעיינות חמים. הגענו לאונסן באודאיבה לשם ושילמנו עבור כניסה, עבור הלוקר, ועבור קימונו שזה הבגד המסורתי שלהם (המשמש כחלוק). הייתה חוויה ממש מיוחדת.  יש אופציה להכנס לאונסן בטבילה רק עם הרגליים ויש במקום גם אונסן לכל הגוף, המחיר הוא אותו המחיר. אנחנו נכנסנו רק עם הרגליים. הייתי ממליצה להצטייד בחומר נגד יתושים, נעקצנו שם בכמויות. חשוב לציין שאין כניסה לאנשים עם קעקועים. יש אונסנים מיוחדים עבור מקועקעים. יש במקום גם מסעדות ואופציה לעיסויים.

אורך האטרקציה: שעה-ארבע שעות
מחיר: בערך 3000 יין כניסה פלוס שימוש בלוקרים (לא זוכרת מחיר מדויק).

באודאיבה יש גם קניון שאפשר לעשות שם קניות, אנחנו ויתרנו, פחות הגענו למטרת קניות בטיול ולא רצינו לבזבז את הזמן (והכסף שלנו) על זה.

המלצה מספר 2: בניין  Galaxy(גלאקסי) בשיבויה:

בניין שכולו עוסק סביב המכשיר "גאלקסי", מדובר על בניין גדול עם הרבה קומות ובכל קומה יש אטרקציות עם המצלמה של הטלפון  "גלאקסי", יש כל מיני תחנות ממש מגניבות והיינו שם בערך שעה וחצי. כל האטרקציות חינמיות, הייתה עמדת צילום חמודה שפיתחו לנו שם תמונות שלנו שהצטלמנו בתא צילום. בקומה 6 הייתה אטרקציה ממש מיוחדת שהתלהבנו ממנה במיוחד, הכנסנו כל אחת בתורה את המשתמש של האינסטגרם ואז נכנסנו לתוך חדר מראות ובו שידרו את כל התמונות של האינסטגרם בחדר, היה נראה פשוט מדהים, ההקרנה הייתה בערך שלוש דקות.

אורך האטרקציה: הבילוי במקום חצי שעה- שעתיים.

מחיר: חינם

המלצה מספר 3: קארטינג בשיבויה:

האטרקציה המדהימה הזו  נקראת ״מריו קארט״, מדובר על חוויה אחת המוצלחות שהיו לנו בטיול, שבה נוהגים ברכב קארטינג ברחבי העיר בליווי מדריך. ביצענו הזמנו מראש דרך עמוד הפייסבוק שלהם (התשלום היה במקום). ניתן לבחור בין מספר מסלולים בכל מיני אזורים שונים בטוקיו וניתן לבחור את אורך המסלול. אנחנו בחרנו את המסלול של השעה (הקצר ביותר) , למעשה המסלול הרגיש לנו דיי קצר ולדעתי שעתיים זה האורך המתאים ביותר. החוויה עלתה לנו 7000 יין שזה בערך 225₪ ועוד 1000 יין של ביטוח שזה בערך 32 ש"ח.  מחיר זה הוא מחיר מוזל הם גובים מעט יותר, במידה ואתם מבטיחים לדרג אותם ולכתוב ביקורת בסוף החוויה באחת מהרשתות החברתיות או בעמוד שלהם המחיר הוא זה שציינתי כאן. עשינו רישיון בין לאומי מיוחד ליפן מראש בממסי (memsi) שזה מה שהם דורשים באטרקציה. הרישיון עלה 16 ₪. כל החוויה של הקארטינג עסק לא זול אבל לגמרי שווה את זה אחת החוויות שהכי נהננו בטיול. אנחנו עשינו את המסלול בשיבויה, כשהגענו לשם שילמנו במזומן ושמנו את הדברים בלוקר. כל אחת קיבלה וואנזי מצחיק לנסיעה ויצאנו לדרך. היה לנו מדריך מדהים בשם טיבו, מדריך צרפתי מקסים. תוך כדי המדריך עשה לנו תמונות אווירה וצילם לאורך כל המסלול. חצינו במהלך המסלול את הShibuya Crossing שזהו מעבר חצייה ענק והעמוס ביותר בעולם.
* חשוב לזכור להביא את הרישיון הבין לאומי, את הדרכון, (ליתר ביטחון גם את הרישיון הישראלי) ולהגיע עם נעליים סגורות. בסוף המסלול קיבלנו שובר של 50% לפעם הבאה ועל גבי השובר צויין שיש את האטרקציה גם בקיוטו ואוסקה.
ההזמנה בוצעה דרך עמוד הפייסבוק שלהם: https://www.facebook.com/maricar.shibuya/

אורך האטרקציה: שעה- שלוש שעות (על פי בחירה).

מחיר: 7000-11,000 יין (לפי המסלול)

המלצה מספר 4: מסעדת רובוטים

גם לאטרקיה הזו הזמנו כרטיסים מראש באינטרנט, באתר שלהם שילמנו דרך האשראי והמחיר היה מעט זול יותר. המחיר הוא 7500 יין שזה בערך 250₪. המחיר יקר אבל שווה לגמרי את החוויה. אנחנו מאוד נהננו מהמופע. יש חילוקי דעות רבים לגבי המופע הזה יש שנהנים ויש כאלה שפחות שטוענים שמדובר במלכודת תיירים. במידה ויש לכם יום הולדת ציינו את זה בהזמנה שאתם עושים באינטרנט, הם עושים הפתעה קטנה לחוגגים. יש גם מסעדה במקום, המקום הוא מעין בר מסעדה, אך האטרקציה המרכזית היא המופע ולא המסעדה, לא הייתי ממליצה לאכול במקום (אנחנו אכלנו שם רק צ'יפס). יש כניסה למקום שעה לפני ההופעה ואנחנו אכן הגענו שעה לפני. אם אתם לא מעוניינים לאכול, חצי שעה לפני להגיע זה מספיק בהחלט. קישור להזמנה: https://www.getyourguide.com/robot-restaurant-l90102/spectacular-90-minute-robot-show-at-robot-restaurant-t64062/

אורך האטרקציה: שעה וחצי- שעתיים וחצי.

מחיר: 7500 יין

המלצה מספר 5: סדנת קליגרפיה: סדנה בטוקיו עם בחור מקסים בשם טינשין, הזמנו מראש מהארץ באתר Airbnb את הסדנה יש אליה ביקוש  גדול מאוד (ובצדק…). פנינו לטינשין באופן אישי מכיוון שלא היו תאריכים זמינים במועדים שבהם היינו פנויות, והוא פתח במיוחד עבורנו תאריך שמתאים לנו לפי בקשתנו. מדובר על אדם מדהים שתורם את כספי הסדנה לארגון אותו הקים עבור ילדים בויטאנם. השיעור מתבצע בקבוצות קטנות מאוד וטינשין אדם סבלני מאוד ונותן יחס אישי לכל אחד. חשוב לציין שהאנגלית שלו הייתה מצויינת (מה שלא ברור מאליו..).  בתחילת השיעור למדנו נימוסים וכל מיני מילים ומשפטים חשובים (ושימושיים) ביפנית, הייתי ממליצה לקחת את השיעור עם טינשין בתחילת השהות שלכם. אחרי שלמדנו נימוסים וכמה משפטי מפתח ביפנית למדנו קליגרפיה (כתיבה יפנית מסורתית).  במהלך השיעור קיבלנו כיבוד קל ושתייה ובסוף השיעור טינשין העניק לנו מתנה מרגשת, כל אחד קיבל את השם שלו רשום ביפנית ואת משמעות השם אותה הרכיב טינשין. הסדנה הייתה קצת יקרה, אך ההכנסות למטרה טובה והחוויה פשוט מדהימה ויוצאת דופן ! בקיצור, מומלץ מומלץ מומלץ!

*חשוב לציין בשביל הטבעוניים למיניהם שהמברשות שנעשה בהם שימוש לקליגרפיה עשויות מפרוות של חיות (דיי הופתעתי לגלות את זה).
קישור להזמנה: https://he.airbnb.com/experiences/52991

אורך האטרקציה: שעתיים וחצי

מחיר: 6000 יין

פירוט והסברים קצרים על העשייה של טינשין

המתנה שקיבלנו מטינשין

המלצה מספר 6: סדנת בישול

אני באופן אישי בכל מדינה שאני מגיעה אליה, אוהבת מאוד לעשות סיורים קולינריים או סדנאות בישול. אוהבת מאוד להכיר  ולהתחבר למדינה דרך האוכל שלה. בסדנה למדנו לבשל אוכל יפני, הכנו 7 מנות קטנות. המורה הייתה מאוד נחמדה וחייכנית לפני שהתחילה הסדנה היא הסבירה לנו על התבלינים ועל החומרים שאנחנו עומדות להשתמש בהם ונתנה לנו לטעום. בנוסף, הסבירה על התבלינים ועל המאכלים המקולים והידועים ביפן. שילמנו לה מראש דרך האתר air bnb שם הזמנו את הסדנה, (אצרף קישור להזמנה). מילאנו מראש העדפות שלנו לאוכל, ציינו מאכלים שאנחנו לא אוהבות או לא מעוניינות בהם, אלרגיות וכו׳. בסוף הבישולים ובמהלך הארוחה היא ענתה על שאלות שלנו בשמחה ולימדה אותנו נימוסי שולחן יפנים (כי שאלנו אותה על הנושא), היה מעניין מאוד ומלמד. חוויה נחמדה ומתאימה למי שאוהב להכיר תרבויות דרך הבטן ולמי שאוהב לטעום מאכלים חדשים ולא שגרתיים.
קישור להזמנה:  לינק

אורך האטרקציה: 3 שעות

מחיר: 8258 יין (267 ש"ח)

מסעדות ובתי קפה שאסור לפספס!!

המלצה ראשונה לראמן מצוין- ichiran Ramen!!! הראמן הוא בעצם מרק איטריות יפני מסורתי עם חזיר (ישנן מסעדות אחרות שמגישות את הראמן עם בשר שונה). למסעדה יש מספר סניפים ברחבי יפן, אז כדאי פשוט לבדוק את הסניף הקרוב ביותר אליכם. אכלנו במקום מספר פעמים ונהננו מאוד (גם טוקיו וגם אוסקה). הסניפים בטוקיו שונים קצת מהסניף באוסקה, בסניפים בטוקיו ישנה מכונה בכניסה שבה בוחרים מה מעוניינים לאכול (יש עוד אפשרויות חוץ מראמן), מכניסים כסף למכונה ומקבלים פתק קבלה. לאחר מכן נכנסים לתוך המסעדה וממלאים טופס שבו מציינים איך אתם מעוניינים לאכול את הראמן שלכם (מידות עשייה, תוספות מסוימות וכו'). השהות במסעדה מיוחדת כבר בפני עצמה, כל סועד יושב בתא נפרד לאכול והאוכל מוגש דרך המטבח בצורה ייחודית.  בדרך כלל יש קצת תור למסעדה, אך זה תלוי מאוד בשעה והתור עובר מהר מאוד וכמובן ששווה את ההמתנה.
* חשוב לציין שהבשר של הראמן ברשת ichiran הוא חזיר ולכן לא מתאים לשומרי כשרות, ישנה אופציה לאכול את הראמן ללא בשר בכלל יש לשאול את הצוות במקום על הנושא.

המלצה שנייה Kawaii Monster Cafe: למסעדה Kawaii Monster Cafe הנמצאת בשיבויה הזמנו מקום מראש דרך האתר שלהם (האתר היה ביפנית ותרגמנו אותו לעברית ועשינו הזמנה, יש מקום באתר לעשות הזמנה גם לתיירים מחוץ ליפן אך העמוד לא עבד לנו משום מה), הגענו למסעדה ביום שישי והיה שם מופע דראג (שהיה דיי פרובוקטיבי ולא דומה למופעי דראג במקומות אחרים שראיתי וכלל ממש עירום והתפשטות, לא מתאים לכל גיל ובכללי לכל אחד יש כאלה שהתבדרו מזה אנחנו קצת פחות..), באופן כללי יש להם כל מיני מופעים בנושאים שונים בימים שונים במהלך השבוע שנשמעים מדהים, אנחנו גילינו על המופע רק כשהגענו לשם. המחירים יחסית סבירים (המחירים יצאו לנו יקרים כי קנינו שם מסלול עם אלכוהול חינם, שבמחשבה שנייה אם לא שותים יותר משתי כוסות הוא לא באמת שווה והאלכוהול לא היה מגוון יותר מידי) והאוכל שאכלנו שם היה טעים ומיוחד. המסעדה הזו מיוחדת מכיוון שמוציאה מנות צבעוניות מיוחדות והמקום מעוצב פשוט מדהים!!!

אכלנו פסטה צבעונית וצ'יפס עם רטבים ולקינוח עוגת שוקולד עם פירות יער בפנים בעיטורים של שוקולד לבן שהייתה ממש מצוינת! מסעדה מגניבה שווה ביקור !
להזמנת מקום: http://kawaiimonster.jp/
כתובת: יפן, 〒150-0001 Tokyo, Shibuya City, Jingumae, 4 Chome−31−10 YMスクエア 4F


לילה בהאקונה
אחרי טוקיו נסענו להאקונה, חשוב לציין שהעצירה שם ייקרה לנו את הטיול באופן משמעותי, גם המלון וגם הנסיעה לשם היו לא זולים בכלל. שלחנו את המזוודות הגדולות (והכבדות מאוד שלנו..) בשירות שליחת מזוודות בסיוע של המלון מטוקיו היישר לקיוטו, ולהאקונה נסענו רק עם טרולית קטנה. בשירות זה פנינו למלון בו לנו וביקשנו העברת מזוודות ליעד הבא (השירות לוקח 24 שעות לפחות) מה שהקל מאוד על המעברים מעיר לעיר.
בכדי להגיע להאקונה השתמשנו בגוגל מפות לכל אורך הדרך, שכיוון אותנו עד למקום (הנסיעה ארכה בערך שלוש שעות וכללה החלפת רכבות ואוטובוס). הנסיעה ברכבת המהירה (שינקסין) היא חוויה בפני עצמה. מדובר על הרכבת המהירה ביותר בעולם שנוסעת לפחות על 350 קמ"ש ויש הרגשה לגמרי שנמצאים בטיסה, הנסיעה ברכבת הזו קיצרה לנו את הדרך באופן משמעותי אך ייקרה לנו את עלות הנסיעה. כשהגענו לתחנת הרכבת המרכזית בטוקיו היו הרבה עובדים שסייעו לנו ברכישת כרטיסי נסיעה להאקונה (הנסיעה לשם הייתה בחלקה הגדול באוטובוס), נסיעה בנופים מדהימים שמזכירים מאוד את האלפיים באירופה, נופי טבע והרים, שינוי אווירה קיצוני ממה שהיה לנו בטוקיו.

בהאקונה ביקרנו במוזיאון הפתוח (ישנה הנחה לסטודנטים, לכן מי שסטודנט יש להצטייד בכרטיס סטודנט).
בתוך המוזיאון היה מוזיאון קטן של פיקאסו שהוא היה המרהיב ביותר בעיני בכל המוזיאון. יש הרבה מוזיאונים בהאקונה, כך שאם אתם מתעניינים במוזיאונים נוספים ניתן למוצא מידע נוסף באינטרנט.

המוזיאון הפתוח בהאקונה

אטרקציה מרכזית נוספת בהאקונה היא שייט בספינת פיראטים, מדובר על אטרקציה נחמדה מאוד, בערך חצי שעה הפלגה, הגענו לצד השני הסתובבנו קצת ולאחר מכן חזרנו באוטובוס למלון.

רצינו להשתמש גם ברכבל, אך שעות הפעילות שלו דיי מוגבלות, יש לבדוק על זה פרטים מול המלון בו אתם שוהים. האטרקציה שנהננה בה בעיקר בהאקונה היא המלון שלנו, אמנם שילמנו עליו מחיר לא זול אך המחיר שווה לחלוטין את מה שקיבלנו. בהתחלה רצינו ללון במקום לינה יפני מסורתי, מקום הנקרא ריאוקן, אך חששנו ליפול על ריאוקן לא מוצלח. ראינו מצד אחד שישנם ריאוקנים רבים בהם חולקים שירותים (במחיר דיי יקר) ולא היינו מעוניינות בכך ומצד שני ריאוקנים שבהם לא חולקים שירותים שהיו יקרים עוד יותר ולא היו בתקציב שלנו . לבסוף לאחר ימים רבים של מחשבה החלטנו לסגור את המלון  Hanaori ללילה אחד, החלטה שלא הצטערנו עליה. במלון חווינו חוויה יפנית בדיוק כמו שרצינו! קבלת הפנים במלון הייתה נעימה ורגועה, קיבלנו את החדר בשעה 15:00 (עד אז יצאנו לטייל) כשחזרנו למלון וקיבלנו את החדר, קיבלנו קימונו אותו אספנו ליד הספא, הסתובבנו עם הקימונו באופן חופשי במלון, מה שהכניס אותנו לאווירה יפנית. החדרים היו מעוצבים בסגנון יפני (קטנים קצת..) אבל יפים מאוד ונקיים. שילמנו עבור חצי פנסיון והייתה לנו ארוחת ערב ובוקר. לארוחת הערב הגענו לבושות בקימונו ואכלנו ארוחה יפנית מסורתית שהשלימה לנו את החוויה. לא היו מסעדות קרובות למלון כך שארוחת הערב במלון הייתה הכרחית ומצוינת. בחדר אוכל היה אוכל יפני מסורתי, אך היו גם סטייקים מעולים (כך שניתן היה למצוא גם אוכל המתאים לחיך הישראלי בארוחה…). במלון היה ספא הכולל סאונות ואונסן לשימוש חופשי מה שהיה חוויה בפני עצמה, הכניסה לאונסן היא בעירום (ולא למקועקעים), ישנה חלוקה כמובן של בנים ובנות. בהתחלה הרגשנו מעט לא בנוח עם הכניסה בעירום לאונסן, אך הופענו לגלות כי יש במקום 2 אונסנים אחד ליד השני שאחד מהם עם מים שקופים והשני עם מים מעט עכורים (בצבע לבן) ככה שאי אפשר לצפות אחת בשנייה בפנים, בנוסף ניתן להוסיף מסאג'ים בתשלום נוסף.  חוויה מרגיעה, כיפית ובלתי נשכחת (במיוחד שהיה לנו מזג אוויר קריר וגשום בחוץ). המלצה חמה על המלון למי שרוצה להרגיש חוויה יפנית אמיתית!

המחיר ששילמנו עבור המלון הוא 1300 ₪ ללילה לזוג על בסיס חצי פנסיון.

* חשוב לציין שהמלון ממוקם פשוט מדהים בדיוק במקום היציאה של ספינת הפיראטים שזו אחת האטרקציות המרכזיות בהאקונה, בסמוך לתחנת האוטובוס וליד הרכבל (כל זה במרחק 5 דקות הליכה).

* חסרון מרכזי עבורי במלון הוא ההליכה הרבה מהקבלה עד לחדר, היה קצת כמו מבוך. אבל אפשר היה להסתדר עם זה…

ארוחת הערב במלון

מוזמנים לעקוב באינסטגרם למידע נוסף, סרטונים ותמונות וטיולים נוספים:
nitzan_avital 

5/5 - (1 vote)