האביב בפתח

יפן באפריל זהו שיא תקופת פריחת הדובדבן הקצרה, הטמפרטורות עולות והכל ירוק ופורח. בעונת האביב תוכלו לטייל וליהנות מהשפע של יפן, עם ג'קט קל וחולצה ארוכה. אנו ממליצים לתכנן מראש את הטיולים שלכם באביב – בעיקר אם אתם מעוניינים לצפות בפריחת הדובדבן, מכיוון ששיא העונה משתנה ממקום למקום (ואפילו משנה לשנה).

חשוב לדעת :

  • אוהל קטן, משקאות וחטיפים הם כל מה שתצטרכו כדי לקיים מסיבת Hanami – צפייה בפריחת הדובדבן
  • החמצתם את שיא פריחת הדובדבן במקום מסויים? אל יאוש! סביר להניח שתוכלו לצפות בה במקום אחר, במרחק של נסיעת רכבת.
  • סביר מאד להניח, שהמקומות הטובים ביותר ביפן לצפייה ב Hanami, הם מקומות שמעולם לא שמעתם עליהם. היו ספונטניים.

להנות מהפריחה

השנה היפנית מסתיימת בפרץ של פעילות ב 31 למרץ וחגיגות ה Hanami ברחבי יפן באפריל הן הזדמנות מעולה לפרוק קצת מתח. בכל רחבי המדינה תראו חוגגים פורשים אוהל ונהנים מזמן איכות עם חברים וקרובי משפחה. כמעט בכל עיר יש אתר מועדף לצפייה בפריחת הדובדבן, אבל תרגישו חופשיים לחגוג אפילו בפארק סמוך, מתחת לעצים הפורחים.

כאשר אתם מתכננים את טיול האביב שלכם ליפן, קחו בחשבון שתקופת פריחת הדובדבן קצרה מאד בכל אתר ספציפי, אבל היא ממושכת יחסית בקנה המידה הארצי: באוקינאווה הפריחה מתחילה כבר בינואר. בהוקאידו ובאיזורי ההרים, תוכלו לצפות בה בחודש מאי.

צפייה לילית

פארק Takada ב Niigata ופארק Hirosaki ב Aomori נחשבים לאתרים הטובים ביותר לצפייה בפריחת הדובדבן בשעות הלילה. הושקעה מחשבה רבה בהארת מספר גדול של עצים והתוצאה מרשימה. פארק טקאדה ראוי לציון מיוחד בשל הטירה היפה הסמוכה ומסדרון עצים מואר ומרשים. תכננו את הטיול שלכם לטקאדה באמצע אפריל ולהירוסאקי, מאוחר יותר, לקראת סוף החודש.

הר פוג'י פורח

אגם Kawaguchi ו Fujiyoshida לא מוכרים כל כך מחוץ ליפן, אבל הם מקומות מעולים לצפייה בפריחה, בסמוך להר פוג'י. בראשון תוכלו לצפות בפריחה מסביב לאגם ובשני, יש פגודה יפייפיה ומפורסמת אשר מצולמת בדרך כלל עם ההר ברקע. הפריחה באיזורים הללו בשיאה בתחילת ועד אמצע חודש אפריל.

פריחה מאוחרת

מסוף אפריל ועד תחילת מאי, איזור Tohoku הצפוני ואיזורי האלפים היפניים ההרריים, בעיקר Nagano, Niigata ו Toyama מציעים מספר אפשרויות איכותיות, כולל עץ דובדבן בודד, מפורסם ביותר, בפארק Mihara ב ,Fukushima אשר פורח לקראת סוף החודש (העץ הזה בן כ 1000 שנה והוא מהווה מוקד עליה לרגל מכל רחבי המדינה).

אם תמשיכו צפונה, Hirosaki עורכת פסטיבל מ 22 באפריל ועד ה 7 למאי בכל שנה, עם גן ציורי המקיף טירה לבנה מדהימה ואגם שבו תוכלו לשכור סירת משוטים קטנה. פסטיבל פריחת הדובדבן של הירוסאקי נחשב לאחד מרגעי השיא של פריחת הדובדבן ביפן.

יפן באפריל לא רק פריחת הדובדבן!

בפארק Ashikaga אשר במחוז Tochigi תוכלו לצפות בפריחת הויסטריה, מחזה מרהיב בפני עצמו, בין ה 18 לאפריל ועד ל 20 במאי. בפארק הצבעונים של Tonami במחוז Tonami, תוכלו לצפות בתצוגה בלתי נשכחת של פרחים עם כ 2.5 מיליון פרחי צבעוני בגוונים שונים. התצוגה הזו מתקיימת בכל שנה מאמצע אפריל ועד לאמצע חודש מאי.

האביב בפארקים הלאומיים

איזורי התיירות ההרריים חוזרים לחיים אחרי שהיו סגורים במשך החורף. נתיב Tateyama Kurbo האלפיני נפתח רשמית ב 15 לאפריל ומאפשר לכם גישה למסדרון השלג המפורסם ב Murodo. בקצה הדרומי של האלפים היפניים הצפוניים, נערך בכל שנה ב 27.4 טקס פתיחה רשמי אל פארק Kamikochi (למרות שניתן להכנס אליו כבר מה 17.4).

הפסטיבל השנתי ב Takayama

כמו בכל חודש, תוכלו למצוא ביפן מגוון גדול של אירועים ופסטיבלים. אבל אם יש לכם זמן אך ורק לאירוע אחד, בקרו בפסטיבל האביב ב Takayama, עם מגוון במות נעות, מוארות בצבעים מסחררים. ממש אמנות בתנועה.

5/5 - (19 votes)