התחלות חדשות באביב המוקדם

שיא עונת החורף כבר מאחורינו וניצני האביב מופיעים בכל מקום ביפן. פריחת השזיפים ממשיכה בכל מקום במרכז יפן ובצפון ופסטיבל הינאמאצורי (Hinamatsuri) נחגג בכל רחבי המדינה ב 3 למרץ. הדובדבנים מתחילים לפרוח בטוקיו ובאיזורים החמים יותר של יפן ומכריזים על האביב.

אף על פי שמזג האוויר מתחמם בחודש מרץ, עדיין ייתכנו ירידות בטמפרטורה ובחלק גדול מאתרי הסקי והמעיינות החמים, הפעילות בעיצומה.

דברים שצריך לדעת:

הטמפרטורה יכולה להשתנות בצורה קיצונית בחודש מרץ זהו החודש הנפוץ ביותר לטיולי בית ספר. צפו לעומס באיזורים המרכזיים – טוקיו, נארה והירושימה

* עונת פריחת הדובדבנים מתחילה בחלקים הדרומיים והחמים יותר של יפן, לקראת סוף חודש מרץ.

שלג אביבי

ספורט החורף עדיין בעיצומו באיזורי הסקי של יפן. אתרים מסויימים, דוגמת Niesko ו Shiga Kogan יישארו פתוחים עד השבוע הראשון של מאי. שימו לב לירידה צפוייה באיכות השלג.

אם אתם חובבי סקי, באביב יהיה קר פחות והמדרונות יהיו ריקים יחסית לשיא העונה. באיזורים הגבוהים עדיין צפוי שלג, אבל גם לא מעט גשם. אנחנו ממליצים לבדוק את אתרי מזג האוויר הרלוונטיים ולתכנן את הטיול שלכם בהתאם.

לצאת לטייל

עם העלייה בטמפרטורות והימים הארוכים יותר, תראו יותר ויותר אנשים שיוצאים לטיולי יום וחופשות סוף שבוע. האיזורים הפופולאריים ביותר הם קיוטו, נארה והירושימה, כמו גם מעיינות חמים הרריים. אתר כזה הוא Gero Onsen, אליו ניתן להגיע מנגויה ואפשר לשלב ביקור ב Takayama ו Shirakawa-go.

פסטיבל ה Hinamatsuri

בדומה למרבית החגים היפניים, גם את ה Hinamatsuri מעדיפים היפנים לחגוג באופן מקומי, אשר פחות מתאים למבקרים מבחוץ. יחד עם זאת, מספר מקדשים ברחבי המדינה עורכים חגיגות המתאימות לציבור הרחב.

אירועי ה Nagishibina נערכים ב Shimogamo-jinja אשר בקיוטו. עבור תשלום קטן, תוכלו לקחת חלק בטקס עתיק אשר כולל שחרור בובות קש במורד הנהר. עוד בקיוטו, נערכות חגיגות במקדש Ichihime-jinja, כולל תצוגה חיה של תקופת Heian (794-1185), כולל משחקי חצר המבוצעים ע"י שחקנים מקצועיים בפריטי לבוש אותנטיים לתקופה. לבסוף, במקדש Hokyoji נפתחת תצוגת בובות נרחבת לציבור הרחב, בין 1 -3 למרץ.

אור, אש וחיים חדשים

אור ואש לוקחים חלק חשוב בחגיגות של חודש מרץ, כולל תאורות לילה מרהיבות בפססטיבלים ב Kansai. רובע Higashiyama בטוקיו מאחר את פסטיבל Hanatoro (9-18 למרץ) שבו אלפי עששיות מאירות את הדרך שבין Shoren-in למקדש Kiyomizudera. בתקופה זו, מקדשים רבים לאורך הדרך מאריכים את שעות הפעילות שלהם כדי להוסיף לתאורה ולצבע, עבור המבקרים.

אירוע Omizutori נערך ב 12.3 ב Nigatsudo, מבנה משנה במקדש Todaiji בנארה. לאחר חודשים של הכנות, כהנים אשר מונו במיוחד מבצעים טקס של שאיבת מים מבאר מקודשת, מוארים ע"י לפידי ענק – שמטרתם להרחיק רוחות רעות. האירוע הזה הוא שיאו של פסטיבל Shunie, אשר נערך כבר 1250 שנים (1-14 למרץ).

סומו אביבי

אם אתם מגיעים לקאנסאי, תוכלו ליהנות מאירועי ה Grand Sumo Tournament באצטדיון Edion שבאוסקה. מומלץ לרכוש כרטיסים מראש, מכיוון שרק כמות קטנה של כרטיסים נמכרת באירוע עצמו. למידע נוסף על תאריכי התחרות והרשמה, תוכלו להכנס ללינק הזה >>> https://www.sumo.or.jp/EnTicket/

סימנים ראשונים של אביב

פריחת השיזף אמנם פחות מפורסמת מפריחת הדובדבן, אבל היא עדיין בילוי נפלא וביפן, היא מסמלת את תחילת האביב. בדרך כלל העונה מתחילה בפברואר ונמשכת עד חודש מרץ, עם תאריכים משתנים ממקום למקום. גן Kiarakuen הממפורסם ב Ibaraki חוגג את פריחת השיזף בסוף פברואר ועד אמצע חודש מרץ. בפארק Bairin במחוז Gifu תוכלו לצפות בפריחה לכל אורך חודש מרץ.

פריחת הדובדבן בדרך

באיזורים החמים יותר של יפן, תוכלו כבר לראות את פריחת הדובדבן המפורסמת בסוף חודש מרץ, כולל בטוקיו (בעשרת הימים האחרונים של מרץ). בערים הגדולות האחרות ביפן, כמו קיוטו, אוסקה, נגויה ופוקוקה, תתחיל הפריחה בערך בתקופה הזו. פריחת הדובדבן נמשכת לאורך חודש אפריל ועד תחילת חודש מאי בכל רחבי יפן.

5/5 - (3 votes)