הקיץ מפנה את מקומו לסתיו

ספטמבר נחשב לאחד משלושת חודשי הסתיו ביפן ויחד עם זאת, הוא עדיין נחשב לחודש חם במרבית האיים. בהוקאידו הטמפרטורות כבר מתחילות לצנוח והעלים משנים את צבעיהם. החופים מתרוקנים ועונת השחייה בים מסתיימת באופן רשמי. אבל עדיין תוכלו לטייל לחופים וליהנות מהים ומטמפרטורות נעימות, בלי הקהלים הצפופים של הקיץ

מה צריך לדעת לפני שטסים ליפן בספטמבר?

  • בחופים ובאתרי תיירות יש פחות עומס וצפיפות מאשר באוגוסט
  • פסטיבל Kishiwada Danjiri מתקיים באוסקה ואתם חייבים להגיע לשם
  • חובבי ספורט יכולים לבחור בין משחק בייסבול, תחרות סומו ואירועי ספורט ממונע ברחבי יפן
  • תוכלו לראות את צבעי הסתיו באיזורים הצפוניים, בעיקר בהוקאידו והסביבה

ספורט מסורתי ועכשווי

מאז שהוצג לראשונה ליפנים בשנת 1872, הבייסבול הפך לספורט לאומי אהוב. מדי שנה, 12 קבוצות מתחרות על המקומות בליגה ועל הזכות להשתתף בפלייאוף שמתקיים בסוף עונת המשחקים. לקבוצות יש שמות צבעוניים קמו "הקרפיונים" ו"הסנוניות" ומועדוני הבייסבול של יפן מתגאים בחוגי מעריצים נלהבים (אם כי מנומסים, בכ"ז, יפנים). לפעמים המעריצים מעניינים בהרבה מהמשחק עצמו!

תוכלו לרכוש כרטיסים למשחקי בייסבול מראש בחנויות קונביני ושווהה לבדוק אם נשארו כרטיסים גם בהתראה קצרה.

לא אוהבים בייסבול? בקרו במסלול סוזוקה ב Mie או במסלול Twin Ring Motegi ב Tochigi, שני מסלולי מרוצי מכוניות שמציעים מגוון תחרויות בחודש ספטמבר.

אם אתם מחפשים ענף ספורט מסורתי יותר, בקרו בטוקיו בין השבוע השני לרביעי של ספטמבר לתחרות הסומו הגדולה, שנערכת ב Ryogoku Kokugikan, אצטדיון סומו. ניתן לרכוש כרטיסים חודשים מראש. תוכלו למצוא מידע נוסף על רכישת כרטיסים באתרים המתמחים בכך או להתייעץ עם הצוות שלנו!

פסטיבלים ביפן בחודש ספטמבר

ספטמבר לא משתווה לחודש אוגוסט מבחינת כמות הפסטיבלים אבל עדיין תוכלו למצוא כמה אירועים מלהיבים. כך למשל Owara Kaze no Bon שמתקיים ב Toyama, בשלושת הימים הראשונים של ספטמבר, אשר כולל מאות רקדנים שמתקדמים ברחובות עץ צרים. זהו הפסטיבל השנתי הגדול ביותר של מחוז Toyama.

פסטיבל Kishiwada Danjiri שמתקיים באוסקה יציג לכם מגוון של מקדשים ניידים על גלגלים ששועטים במהירות ברחובות צפופים. עמוק יותר לאמצע ספטמבר, תמצאו את ה Tsurgaoka Hachimangu Reitaisai, פסטיבל שמשלב רכיבה על סוסים וירי בחץ וקשת במקדש היסטורי. לקראת סוף החודש, יתקיים פסטיבל Aizuwakamatsu בפוקושימה שמביא תקופות שונות מההיסטוריה בחזרה לחיים

חופשת חוף מאוחרת וצבעי סתיו מוקדמים

בסוף הקיץ ובתחילת הסתיו תוכלו ליהנות ממספר ימים של טיולי הליכה נעימים בהוקאידו ואף ליהנות משיזוף בשמש החמימה בחופים המערביים, או באיים ממזרח. הפארק הלאומי Daisetsuzan הוא אחד מהמקומות המוצלחים ביותר לצפות בשלכת המוקדמת של הוקאידו, עם עלים שמאדימים כבר בתחילת ספטמבר ועונת שיא באמצע החודש.

מחפשים משהו שונה? בקרו באוקינאווה, ובעיקר באיזור איזו, ולאורך החופים של Wakayama, לבילוי לחוף הים, שמש, מעיינות חמים ועוד קצת קיץ.

5/5 - (3 votes)