גשם של תחילת הקיץ 

חודש יוני נקרא ביפנית באופן מסורתי Minazuki, "חודש המים". זה הוא החודש הגשום ביותר בלוח השנה היפני, כשעונת הגשמים תופסת את מקומו של האביב. עונת הגשמים מתחילה מוקדם יותר בדרום יפן (וגם נגמרת מהר יחסית). היא מתחילה מאוחר יותר בצפון וארוכה משמעותית. רוצים להתחמק לחלוטין מעונת הגשמים? בקרו בהוקאידו. 

מה צריך לדעת לפני שטסים:

  • התקופה הגשומה משתנה מאיזור לאיזור ביפן. באוקינאווה, הגשמים מתחילים בחודש מאי ובטוהוקו, הם יתחילו רק באמצע יוני. 
  • אל תצפו לגשם בכל יום, אבל הוא ירד הרבה יותר מהרגיל 
  • הימים הגשומים הם הזדמנות מעולה לחקור פעילויות תחת קורת גג, כמו תיאטרון הקאבוקי, בתי תה וארוחות מפנקות 
  • הוקאידו מקבל הרבה פחות גשם משאר איי יפן

השדות המוצפים והשזיפים הבשלים

המילה היפנית לעונה הגשומה היא tsuyu – "גשם השזיפים", והיא מתייחסת לתקופה שבה השזיפים מבשילים על העצים ושדות האורז באיזורים הכפריים מוצפים בגשם. הגשם הוא סם החיים של גידול האורז ולמעשה, של אוכלוסיית יפן כולה. 

עונה גשומה אחת איננה דומה לחברתה. האי הוקאידו פוגש ממטרי קיץ בודדים בלבד בעוד שהאיים הדרומיים יותר קיושו ושיקוקו, הופכים לרטובים במיוחד. תכנון זהיר וחכם יכול להשאיר אתכם יבשים רוב הטיול. 

אומנות ופעילות מקורה

ימי הגשם הם הזדמנות נהדרת לבקר במוזיאונים, בגלריות לאומנות, תאטראות וקניונים. רובע Ginza בטוקיו הוא דוגמה נהדרת לאיזור שבו תוכלו לעשות את כל הפעילויות הללו. בקרו ב Kabukiza שבגינזה להופעת קבוקי. חובבים נלהבים יכולים להרשם להופעה בת חמש שעות(!) אשר כוללת מספר מחזות דרמטיים, בעוד שצופים נלהבים פחות, יכולים לבחור מחזה בודד. 

לאחר מכן, תוכלו לפתוח את המטריה שלכם ולעבור מקניון לקניון באיזור שוקק החיים הזה, ולדגום את האפשרויות הקולינריות השונות שהוא מציע. 

צפונה מגינזה, Ueno, כולל מספר מרשים של מוזיאונים המארחים על פי רוב מגוון תערוכות מכל רחבי העולם. החל מאימפרסיוניסטים צרפתיים מפורסמים ועד לעתיקות קלאסיות מן הלובר, אואנו זכה לארח כמעט כל תערוכה שאתם יכולים להעלות על הדעת. 

עולם המים

אקווריום Churaumi Aquarium באוקינאווה, הוא אחד מהמתקנים העשירים, המשוכללים והמגוונים ביותר בעולם להצגת דגים והוא נחשב מאד בעיני היפנים. אבל לא חייבים להגיע עד אוקינאווה אם אין לכם את הזמן והתקציב: בטוקיו (ובערים ראשיות אחרות) תוכלו למצוא אקווריומים מרתקים לא פחות. Sunshine Aquarium ברובע Ikebukuro שבטוקיו הוא אקווריום מעניין, אשר שוכן בקומה העשירית של גורד שחקים. 

בעיר Iwaki תוכלו למצוא את ה Aquamarine Fukushima, אחד מהאקווריומים הגדולים והמושקעים ביותר ביפן. הוא נפתח מחדש זמן קצר לאחר הצונמי שהכה ביפן בשנת 2011. באוסאקה, נגויה, קיוטו והירושימה, תמצאו גם כן תצוגות של דגים יוצאי דופן. 

הוקאידו – המפלט הצפוני של יפן מעונת הגשמים

האי הוקאידו הוא יעד פופולארי כל השנה, אבל בעונת הגשמים הוא הופך למקום מפלט למטיילים רבים, בשל מיעוט הגשמים היחסי שבו. Sapporo מארח שני פסטיבלים גדולים: Yosaoki Soran Festival כולל רקדנים צבעוניים בפארק אודורי (בתאריכים 7-11 ליוני). פסטיבל המקדשים של הוקאידו מתחיל ב 14 ליוני ונמשך שלושה ימים. 

מרבית הפארקים הלאומיים בהוקאידו פועלים במלוא הקיטור בחודש יוני, עם נתיבי הליכה רבים ומגוונים. באיים Rishiri ו Rebun, מעבר לקצה הצפוני של הוקאידו, תוכלו למצוא נוף יפייפה במיוחד עם פריחה אלפינית נדירה שנמצאת בתחילתה. 

5/5 - (1 vote)