יפן תכנון טיולים ליפן

יפן למטייל – תכנון טיול ליפן

איפה להיות?, איפה לישון?, איפה לבקר?

כללי התנהגות ונימוסין ביפן

טיפים למטייל ביפן

מסלולים מוכנים ונפוצים שמתאים לרוב המטיילים

תכנית טיול מאוסקה לטוקיו ל-21 ימים ו-20 לילות

יום הראשון באוסקה יום 1 – HELLO! OSAKA  אם אתם נוחתים בשדה התעופה קנסאי (KIX)…

תכנית טיול מטוקיו למזרח וחזרה ל-14 ימים ו-13 לילות

תכנית טיול מטוקיו למזרח וחזרה ל-14 ימים ו-13 לילות

יום הראשון בטוקיו יום 1 – HELLO! TOKYO  אם אתם נוחתים בשדה תעופה הנדה (HANEDA)…

background 7

צריכים עזרה בתכנון טיול ליפן?

עם מאות לקוחות מרוצים, אנחנו נמצאים בחוד החנית של שירותי תכנון הטיולים ליפן: טיולי פרימיום עם מסעדות מישלן? טיולי הליכה ואקסטרים? מוזיאונים ותרבות? היסטוריה ומבצרים? אנחנו כאן בשבילכם, במחיר מעולה, שירות מהיר וידידותי ומדיניות של טיולים בלי עצבים ובלי דאגות, נלווה אתכם לפני, תוך כדי וגם אחרי הטיול. לחצו לפרטים

אם לא מצאתם מאמרים או מדריכים שרציתם אנחנו ממליצים לבקר גם בקבוצת פייסבוק יפן למטיילים

7 טעויות גדולות שיש להימנע מהן בעת תכנון טיול ליפן

באינטרנט יש מידע רב על תכנון טיול ליפן, אך רובו מתמקד במה שעליכם לעשות. אבל המדריך הזה שונה. הוא יגיד לכם מה עליכם להימנע מלעשות כשאתם מתכננים טיול ליפן. אל תדאגו, זה לא נועד להפחיד אתכם, אלא לעזור לכם להיות מוכנים לטיול פנטסטי במדינה הנהדרת הזו.

כשטיילתי ביפן ומנהל את הדף יפן למטיילים – לאורך הטיול אנחנו בעצמינו עשינו כמה טעויות וראינו גם מטיילים אחרים שעושים את הטעויות שהיה אפשר להימנע מיהם אם היו עושים תכנון נכון.

אני לא מדבר על טעויות תרבותיות כמו לקנח את האף בפומבי; אכילה תוך כדי הליכה ברחוב; חסימת המדרגות הנעות; העמדת המקלות הסיניים בקערת האורז; או דיבור בטלפון ברכבת (אם כי אסור לכם לעשות אף אחד מהדברים האלה, מכיוון שהם איסורים תרבותיים ביפן!). עוד על כללי התנהגות ביפן אני מדבר על הטעויות הגדולות יותר שאפשר לעשות כשאתם מתכננים טיול ליפן. אם תמנעו מהמלכודות הללו, תוכלו להפיק את המרב מהטיול שלכם ביפן.

טעות מספר 1: שהייה רק במלונות בסגנון מערבי

לשהייה במלון של רשת מוכרת יש יתרונות. אתם יודעים בדיוק למה לצפות והכל יהיה מוכר וירגיש נוח. עם זאת, בדרך כלל אינכם נוסעים לראות ולחוות דברים בדיוק כמו בבית. זו טעות להישאר רק במלונות מוכרים בסגנון מערבי כשמתכננים טיול ליפן.

ברוב המדינות ישנם מלונות בוטיק חמודים או צימרים שיכולים לתרום לחוויית הטיול שלכם. יפן לוקחת את זה לרמה אחרת לגמרי, ויש כמה סוגים של מלונות הייחודיים ליפן. אתם בהחלט צריכים לחוות את אלה לפחות פעם אחת במהלך הביקור במדינה. הם כוללים מלונות קפסולה וריוקנים. אני רוצה שתמנעו מטעות זו כשמתכננים טיול ליפן אז צירפתי להלן מספר הצעות מדהימות.

מלון קפסולה זה בדיוק כמו שזה נשמע – במקום חדר, יש לכם קפסולת שינה שהיא מספיק גדולה כדי שתוכלו לישון בה, ולא הרבה מעבר. כשמגיעים לשם, משאירים את הנעליים בארון אחד ואת שאר הציוד באחר. ליבשו את נעלי בית המוצעות כדי ללכת בין ערימות הקפסולות לחדרי האמבטיה המשותפים. הקפסולות עצמן נוחות, ולרוב אפילו ישנן טלוויזיות – פשוט אל תשבו זקוף מדי או שראשכם יחבט. זה לא נועד לכולם, אבל זו חוויה יפנית מובהקת. זה דבר כל כך כיף וייחודי להוסיף לרשימה שלכם כשאתם מתכננים את הטיול ליפן.

לינה ביפן סוגי לינה ביפן

למשהו יותר נוח, הזמינו שהייה ב ריוקאן. ריוקאן הוא פונדק יפני מסורתי והשהייה בו שונה לחלוטין ממלון רגיל. עם ההגעה, האדונית, שלעתים לובשת קימונו, תקדם את פניכם בפתח הבית. לאחר שהסרתם את הנעליים שלכם, תועברו לחדר כמעט ריק עם מחצלות דשא טטאמיות על הרצפה ושולחן נמוך וכריות שמסודרות לאפשר לכם ליהנות מתה ונשנושים.

בהמשך הערב תוגש לכם ארוחת קיייסקי (רב-מנות יפנית) מרובת-מנות משוכללת של מנות מסודרות להפליא. לפני כן תוכלו להחליף ליוקאטה המסופקת (חלוק כותנה בהיר) וליהנות מהגן השליו ומרחצה במעיינות החמים הטבעיים. לאחר ארוחת הערב, יונח עבורכם פוטון (מזרן דק) על רצפת הטטאמי לשינה. למידע נוסף לקראת מה לצפות כשאתם נשארים בריוקאן, בידקו את המדריך דגשים ושימוש לינה בריוקאן. זו באמת חוויה מקומית פנטסטית שכדאי לשקול כשאתם מתכננים טיול ליפן למטייל. – עוד על לינה ביפן

Ryokan Sanga11

טעות מספר 2: הגבלת עצמכם לדברים מסורתיים

ישנם כל כך הרבה מקדשים והיכלים יפהפיים ומסורות תרבותיות ביפן, עד שמטיילים רבים נוטים להתמקד רק באלה. זו טעות ענקית כשאתם מתכננים טיול ליפן מכיוון שכך תפספסו הרבה דברים פנטסטיים במדינה הזו. בקבוצה בפייסבוק יש נטייה לבקש מידע על מקדשים ועוד ביפן, הייתי רואה פעמים רבות מטיילים עוברים ממקדש אחד למשנהו ומדלגים על הדברים המודרניים הרבים והמוזרים ביפן שהופכים אותה למדינה כל כך מרתקת. ליפן יש מסורות חזקות שעדיין קיימות בימינו, ובכל זאת, באותה עת, היא בקדמת חזית הטכנולוגיה המתקדמת. אז בהחלט אל תחמיצו את יפן המסורתית, אך אל תגבילו את עצמכם רק לדברים האלה.

מרתק לחקור את הבניינים המסורתיים ביפן. הנפוצים ביותר הם מקדשים בודהיסטים ומקדשי שינטו. שינטואיזם היא דת המיוחדת ליפן, אך רוב היפנים מאמינים גם בבודהיזם וגם בשינטואיזם. בדרך כלל חתונות מתקיימות במקדש שינטו והלוויות בדרך כלל במקדש בודהיסטי, לדוגמה. הטוריי האדומים (שערים) הם שינטו, ופגודות העץ הטבעיות הן בדרך כלל בודהיסטיות.

המקדשים הטובים ביותר ביפן כוללים את קבר קדוש של מייג’י בטוקיו ובמרכז העיר מקדש הייאן בקיוטו. בטוקיו, אל תחמיצו את מקדש אסאקוסה עם פנס הנייר העצום שלו. בקיוטו יש גם Kinkaku-ji (ה- מקדש זהב), Ginkaku-ji ( מקדש הכסף) ו-Saiho-ji ( מקדש הטחב) – מקדשים יפים עם גנים משגעים.

גנים יפניים יכולים להיות גני טחב עשוי מ 200 זני טחב; גני זן עשויים חול וסלעים חרושים, המאוזנים בצורה מושלמת ומעוצבים לטובת התבוננות שקטה; או גנים מעוצבים כמו קוראקואן (Korakuen) באוקיאמה (Okayama) עם בריכות, גשרים ועצים.

מקומות מובילים אחרים ביפן עבור מקדשים ומקדשים כוללים את ניקו (Nikko) ליד טוקיו ואת נארה (Nara) ליד קיוטו.

יש גם טירות רבות מפוזרות ברחבי הארץ. העיקריות הן ההרון הלבן / טירת אגרת בהיימג’י (White Heron/ Egret Castle in Himeji), טירה פיאודלית יפהפייה ורבת קומות, המעוצבת בדיוק ושמורה בצורה מושלמת, וטירת אוקייאמה השחורה (black Okayama castle), המספקת תפאורה דרמטית לגני קוראקואן הסמוכים. יש אפילו את פארק הצבאים נארה (Nara Deer Park) שם אפשר להתקרב לחיות חמודות ביותר!

אם אתם מטיילים עם ילדים, שקלו לעשות סיור אוכל בטוקיו כדי להרחיב את אופקיהם! זו דרך נהדרת לטעום מהתרבות המקומית תוך יצירת זיכרונות יחד.

סיור יום בקיוטו

המקומות הללו כולם יפים ובהחלט שווה לראות אותם. עם זאת, הטעות שאנשים רבים מבצעים כשהם מתכננים טיול ליפן היא להגביל את עצמם לאלה. ליפן יש כל כך הרבה מה להציע.

אוכל ביפן

האם ידעתם שבמסעדות רבות ביפן יש דוגמיות פלסטיק של האוכל שהן מגישים מוצגות בארונות זכוכית ליד הכניסה הקדמית? הם מיועדים כך שאנשים ידעו בקלות מה מוגש במסעדה, והם מאוד שימושיים בעת ההזמנה אם התפריט אינו באנגלית, מפני שאפשר להצביע על האוכל בארון. מה שעוד יותר מהנה מזה הוא רחוב קאפאבאשי (Kappabashi Street), הרחוב בטוקיו בו כל המאכלים מפלסטיק האלה נמכרים. המאכלים מציאותיים להפליא וזו חוויה מוזרה לראות מדפים מוערמים מלאים בקערות נודלס, נתחי סושי וקציצות למכירה. אפשר אפילו לקנות מזכרות כמו מחזיק מפתחות רול קליפורני מפלסטיק או מגנט סושי שרימפס למקרר!

באוסקה (Osaka), וודאו שאתם הולך אל הדוטונבורי (Dotonbori) בלילה. כל הרחוב הזה בוהק עם שלטי ניאון ורבים מחזיתות המסעדות מכוסות בסרטנים עצומים, דיונון, דרקונים ואבו-נפחא (פוגו). זה מטורף! אל תפספסו את החוויה הייחודית הזו כשאתם מתכננים טיול ליפן למטייל.

עוד מקום מטורף? מסעדת הרובוטים. זו שונה מכל מסעדה שאי פעם הייתם בה. תחשבו על אורות ניאון, סטיקלייטים, אורות צבעוניים, קרני לייזר, מוזיקה חזקה, פנדות בגודל טבעי, רובוטים בגובה 10 מטר שרוכבים עליהם נשים לבושות ביקיני שנלחמות ברובוטים אחרים עם קרני הלייזר שלהן, רקדניות, מתופפים… יש אוכל, אבל המוקד העיקרי הוא התפאורה המטורפת מסביב. יש לחוות זאת כדי להאמין. שיקלו זאת כשאתם מתכננים טיול ליפן.

אם אתם אוהבים ארקיידים ומשחקים, אל תחמיצו את Anata no Warehouse בקוואסאקי (Kawasaki). זה ארקייד רב קומות של משחקים המקושט כמו רחוב פוסט-אפוקליפטי בהונג קונג. כיף ומרתק.

דברים אחרים שאסור לפספס? האופנה המעורפלת והיצירתית ב Harajuku בטוקיו; חנות הנשים Takarazuka Revue ליד אוסאקה; ולשחק משחק של פאצ’ינקו (סוג של מכונת פינבול רועשת להפליא!) הנמצא בכל מקום בארץ.

אוסקה טיול לאוסקה מסלולים וטיפים

טעות מספר 3: ביקור רק בטוקיו וקיוטו

בניגוד לקבוצות שעושים טיול מאורגן ליפן לרוב היעדים הם בעיקר פופולרים והולכים רק לטוקיו ו / או קיוטו, עם נסיעה בשינקנסן (רכבת הקליע) בין השניים (זה לוקח שלוש שעות בלבד ועובר ממש ליד הר פוג’י). עם זאת, זו טעות ענקית כשמתכננים טיול ליפן. טוקיו מודרנית מאוד וקיוטו מסורתית מאוד, כך שביקור בשתי הערים הללו בהחלט ייתן לכם היכרות נחמדה עם המדינה. עם זאת, יש כל כך הרבה מה לראות ולעשות וכל כך הרבה מקומות ללכת בהם ביפן למטייל.

ליד אוסאקה וקיוטו נמצאים Koyasan, עם מקדשים ובתי קברות בודהיסטיים עתיקים, ו-Yoshino, אחד המקומות הטובים ביותר במדינה לחזות בפריחת הדובדבן. יש גבעות שלמות המכוסות בשטחים רחבים של עצים פורחים ורודים. אם אתם מתכננים טיול ביפן לעונת פריחת הדובדבן, זהו מקום נפלא לבקר בו.

טקיאמה (Takayama) היא עיירה חמודה בהרי האלפים היפניים, צפונית לנגויה (Nagoya), עם רחובות צרים ובתים מעץ. אפילו חמודים יותר, נמצאים בקרבת מקום Shirkawa-go, כפר קטנטן המפורסם בזכות בתיו המגוונים בסגנון גשו, ו כפר העמק של הידא (Hida no Sato), עם בתים עתיקים, גלגלי מים וסדנאות מלאכה מסורתיות.

סעו ברכבת מערבה מקיוטו, עם עצירה ב הימג’י (Himeji) וטירת ‘white egret’ המהממת בדרך, לאוקייאמה (Okayama) עם הטירות השחורות, הגנים המטופחים והכפר הנאה הסמוך קוראשיקי (Kurashiki) המכיל נהר צר עם ערבות ומעיינות חמים רבים. אם מעיינות חמים אינם ברשימת התוכניות שלכם לטיול ביפן, הם באמת צריכים להיות וזה המקום ללכת בו אליהם!

קצת יותר מערבה יש את הירושימה ומוזיאון השלום, חלק חשוב מההיסטוריה, ואת האי מיאג’ימה (Miyajima Island) עם הטורי האדום המפורסם (שער) שלו, איילים וקופים. אלה רק מדגם של המקומות המרתקים ביפן. זו תהיה טעות לא ללכת לפחות לחלק מהם כשמתכננים טיול ליפן למטייל.

טעות מספר 4: לא לנסות את כל האוכל ביפן

רוב האנשים מכירים עוף טריאקי וסושי. אבל המטבח היפני הוא הרבה יותר מזה ולא לנסות דברים שונים זו טעות עצומה כשעושים טיול ליפן. יפן למטייל הוא ההזדמנות המושלמת לנסות את כל מה שיש למדינה להציע. להגביל את עצמכם לאוכל היפני שאתם כבר מכירים זו טעות, ולכן אתם בהחלט צריכים לתכנן לנסות כמה שיותר סוגים שונים של מסעדות ומאכלים. כמה מאלו הן מסעדות זמינות על הדרך שרק צריך להשאיר זמן בשבילם במסלול הטיול שלכם, וחלקן עשויות לדרוש הזמנות מראש. אתם יכולים לבקש מהמלון שלכם המלצות.

בהחלט כדאי לבקר ב- izakaya. Izakaya הם פאבים יפניים, אך הם לא יכולים להיות שונים יותר מאשר פאבים אנגלים. אנשים רבים אינם יודעים עליהם ומדלגים עליהם, וזו עוד טעות ענקית כשמתכננים טיול ליפן מכיוון שהם חוויה כל כך ייחודית ומהנה. בדרך כלל יש דלפק ארוך עם שרפרפים, אך גם שפע של שולחנות נמוכים באזור ‘ללא נעליים’. יש תפריט גדול, לרוב עם תמונות, של כלים קטנים, קצת כמו טאפאס יפני.

Izakaya

מנות שכדאי לנסות כוללות אספרגוס עטוף בבייקון, קציצות עוף על שיפודים, חתיכות עוף מטוגן עמוק וסשימי (פרוסות דקות של דג נא). המשקאות הנפוצים ביותר הם בירה, sake ו chuhai (ערבובים בטעם שונה המיוצרים עם שוחו – סוג של וודקה יפנית – זה טעים אבל חזק מכפי שנראה), וכמובן, סודה אם אתם מעדיפים. אם אתם ביפן בחודשים הקרים יותר, נסו atsukan (סייק חם).

ישנן גם הרבה מסעדות שמתמחות בווריאציות של מנה אחת בלבד. לעתים קרובות הם לא הרבה יותר מכמה שרפרפים הפרוסים לאורך דלפק סביב המטבח. מסעדות Yakitori מתמחות בעוף על מקלות (אם כי קיימות וריאציות רבות של המנה הפשוטה הזו), ותוכלו לראות את השיפודים נצלים לפניכם. ראמן חטיפי נודלס נפוצים, במיוחד בשעות הלילה המאוחרות כאשר אנשים הולכים הביתה אחרי הבר. סושי המסעדות הן גם נפוצות, כמובן, ותטעמו שם סושי כמו שבחיים לא אכלתם. יש גם אורז קארי מסעדות המתמחות בקארי ואורז. קארי יפני הוא מעט מתוק ולא חריף במיוחד. זו טעות מאסיבית לא לנסות את המאכלים המענגים האלה כשמתכננים טיול ליפן למטייל.

באזור קיוטו / אוסאקה וסביב הירושימה המומחיות המקומית היא okonomiyaki. בעיקרון מדובר בפנקייק כרוב, אך התיאור אינו עושה צדק למאכל. זהו למעשה המאכל היפני החביב עלי. הם מיוצרים לפי הזמנה על גבי פלטה מולכם. סוג אחר של מסעדה עם פלטות על השולחנות הוא yakiniku – מסעדות ברביקיו בהן תוכלו לצלות בשר בעצמכם. עוד מסעדות קשורות הן shabu shabu (פשוטו כמשמעו ‘swish swish’) מסעדות בהן יש סיר מרק באמצע השולחן ובשר נא שאתם משליכים אל תוך המרק כדי לבשל אותו.

למשהו יותר יוקרתי, קשה לנצח בשר קובה. ישנן מסעדות בקר (יקרות) בהן הצגת דרך הבישול ובישולו היא אומנות בפני עצמה. הבקר הוא תענוג שמימי.

האם אתם רוצים קצת סכנה בארוחה שלכם? בקשו מהמלון שלכם להכוונה למסעדת פוגו טובה. פוגו הוא דג אבו נפחא והוא רעיל אם אינו מוכן בצורה נכונה. שפים שמכינים פוגו כולם בעלי רישיון, מכיוון שזה קטלני אם הם טועים אפילו קצת. אז בחרו בחוכמה ?

ארוחות פשוטות אחרות שעשויות להיראות דומות אך יש להם טוויסט יפני כוללות טוסט (סופר עבה, קל ולבן), גלידה (גלידת תה ירוק, מישהו?) ו-onigiri ( כדורי אורז משולשים עם מילויים בפנים שקונים בחנויות ליד).

ישנן כל כך הרבה ארוחות מרגשות ומהנות שאפשר לאכול ביפן, שכדאי שתשאירו זמן כדי לנסות את כולן! אי התכנון לחוויה הקולינרית המלאה היא בהחלט טעות ענקית שאנשים רבים עושים כשהם מתכננים טיול ליפן.
עוד על אוכל ביפן

טעות מספר 5: לא להוסיף אונסן למסלול הטיול שלכם

כידוע, יפן היא מחרוזת של איים געשיים. במקום שיש הרי געש יש פעילות גיאותרמית. במקום שיש פעילות גיאותרמית, יש מעיינות חמים. יש הרבה מעיינות חמים ביפן. הליכה ל מעיין חם (הנקרא גם onsen ביפנית) היא תשוקה לאומית ופעמים רבות יפנים נוסעים קילומטרים רבים כדי להישאר בעיירת אונסן למטרה היחידה של שהייה במים מינרלים חמים. אם לא תעשו זאת בטיול שלכם ליפן, אתם תפסידו חוויה מדהימה.

כללי התנהגות באונסן

ישנן עיירות ואזורים רבים עם מעיינות חמים פעילים המוקדשים למרחצאות. מעיינות חמים ציבוריים וריוקנים ומלונות אחרים עם מעיינות חמים פרטיים משלהם הם הסיבה העיקרית לביקור. אונסן רבים נמצאים בפנים, אך ישנם גם אונסן חיצוניים. יש רק מעט דברים טובים יותר בעולם הזה מאשר לשבת במים חמים, מוקפים בשלג ואוויר חורפי קריר, ולשטוף את דאגותיכם.

אזורים נפוצים כוללים את האקונה בסמוך לטוקיו, אונסן קינוזאקי צפונית לקובה, Beppu Onsen בקיושו (הדרומי ביותר מבין ארבעת האיים העיקריים של יפן), Noboribetsu Onsen בהוקאידו (הצפוני ביותר מבין ארבעת האיים העיקריים של יפן), וג’רו אונסן בגיפו שבאלפים היפנים. אנשים רבים פשוט נוסעים אל הערים הגדולות יותר ולא זוכים לחוות את המעיינות החמים הפנטסטיים הללו וזו טעות מסיבית כשמתכננים טיול ליפן.

יש כמה נימוסי אונסן בסיסיים שיש לעקוב אחריהם:

  • עליכם לשטוף ביסודיות את גופכם לפני שאתם נכנסים למים. האמבטיה משותפת עם אחרים, ולכן חיוני שתהיו נקיים לחלוטין. בדרך כלל יש בקרבת מקום מקלחות ושרפרפים נמוכים לשבת עליהם ולהתנקות.
  • אתם תהיו עירומים לחלוטין. בדרך כלל תקבלו מגבת קטנטנה שתשמש לצניעות עד ההגעה למים. אל תכניסו את המגבת שלכם למים – השאירו אותה על הקצה או הניחו אותה על הראש!
  • מרבית האנסנים הם חד-מיניים, אך לעיתים תוכלו להיתקל באונסן מעורב. אתם צריכים להחליט מה רמת הנוחות שלכם עם זה.
  • לבסוף, באופן מסורתי, אונסן אוסר את הכניסה על אנשים עם קעקועים משום שהם מזכירים את היאקוזה (המאפיה היפנית). זה משתנה לאט לאט, אבל אם יש לכם קעקועים, תוכלו לכסות אותם בעזרת פלסטר עמיד למים ולהיכנס. אל תיעלבו אם תתבקשו לעזוב – במיוחד אם יש לכם המון קעקועים. יש לי כמה קעקועים קטנים, הייתי בעשרות אונסנים ומעולם לא נתבקשתי לעזוב, אבל שמעתי שזה קורה לאנשים אחרים – במיוחד לאלה עם קעקועים גדולים.
    למאמר המלא על כללי התנהגות באונסן

טעות מספר 6: לבקר ביפן רק בעונת פריחת הדובדבן

יפן מפורסמת בזכות פריחת דובדבן (סאקורה) ולהיות ביפן בפריחת הדובדבן זה בהחלט גולת הכותרת. עם זאת, עונת הסאקורה היא לא רק קצרה מאוד (קצת יותר משבוע), היא גם מתרחשת בתקופות מעט שונות בכל שנה. מה שמקשה על תיזמון טיול שלם סביב הפריחה. אבל זה לא משנה! יש מקומות ללכת בהם ביפן בכל עונה. ביקור רק לעונה קצרה זו הוא טעות ענקית שאנשים רבים מבצעים כאשר הם מתכננים טיול ליפן.

יפן טורי טיול ליפן

בתחילת האביב, לפני פריחת הדובדבן, פריחת האפרסק והשזיף יפהפיים באותה מידה. בטירת אוסאקה יש בוסתן של פריחת שזיף שיוצרים מקום פיקניק יפהפה, אם כי קריר.

הקיץ מדהים ברחבי הארץ, וזה הזמן המושלם לבקר בהירושימה ומיאג’ימה והרי האלפים היפניים.

הסתיו מרהיב. עצי מייפל יפניים נמצאים בכל מקום, והמקדשים והגנים בקיוטו מצופים באדום וכתום בנובמבר.

8 מקומות להנות מהשלכת היפה באוסקה

בחורף, יש את פסטיבל השלג המדהים של סאפורו בהוקאידו (Hokkaido) שם בנויים פסלי קרח עצומים ברחבי העיר. עיירות אונסן הן ציוריות במיוחד בשלג, והשהייה במים חמים באמבט מינרלים חיצוני מוקף שלג היא חוויה קסומה. וכמובן, קופי שלג המבקרים במעיינות החמים מביאה יוצרים תמונות מושלמות. מדינה זו היא באמת יעד לכל ימות השנה והגבלת הטיול לשבוע אחד בלבד במהלך השנה זו טעות עצומה שאנשים רבים מבצעים כשהם מתכננים טיול ליפן.

טעות מספר 7: לא לבדוק כדאיות אם שווה לקנות כרטיס מעבר JR (Japan Rail Pass)

אין צורך לנהוג ביפן – יפן למטייל זה פשוט גן עדן של נוחות גם בתחבורה ציבורית ולמעשה הייתי ממליץ לכם לרדת מהרעיון של השכרת רכב. חניה זה סיוט, ויש רשת רכבות רחבה מאוד ברחבי הארץ. אי השימוש בתשתית הנהדרת הזו היא טעות ענקית שיש להימנע ממנה בעת תכנון טיול ליפן. אם אתם מתכוונים להישאר בעיר אחת או שתיים, אינכם זקוקים למעבר לרכבת יפן, מכיוון שקניית כרטיסים בודדים תהיה זולה יותר. עם זאת, אם ברצונכם לטייל ברחבי הארץ ולראות יותר מרק את טוקיו וקיוטו, כדאי שתבדקו לגבי רכישת כרטיס מעבר לרכבות יפן. בדרך כלל, כרטיס מעבר JR יחסוך לכם כסף רב וזה דבר נהדר להשקיע בו אם אתם מתכננים טיול ליפן למשך זמן ארוך יותר. המדריך המלא JR PASS

צריך לקנות את המעבר לפני שתגיעו ליפן, אך ברגע שיש לכם את זה, תוכלו להזמין מקומות ישיבה ברכבות JR (רכבת יפן) ללא עלות נוספת. זה כולל את רוב השינקנסן (רכבות הקליע). שימו לב שישנן הרבה חברות רכבת פרטיות / קווי רכבת ביפן וה- JR Pass עובד רק ברכבות JR, אך זו הרשת הרחבה ביותר ברחבי הארץ. בטוקיו, מעבר הרכבת היפני לא עובד ברכבת התחתית אלא עובד על קו הלולאה JR Yamanote שמסביב לעיר. זה עובד גם במעבורת JR למיאג’ימה. מעבר הרכבות הוא דרך נהדרת להסתובב במדינה כשמתכננים טיול ליפן וכדאי מאוד לשקול להשקיע באחד.

רכבת שינקנסן

יפן למטייל מנקודת מבט שלו מאוד שונה מישראל מבחינת תרבות – רצוי להימנע מכמה טעויות של התנהגות , התנהלות לא נכונה ברכבת ביפן
נימוס והתנהגות ברכבות ביפן

יפן למטייל יראה בעיני המיקומים (יפנים) באופן מוזר אם תנסו להשאיר טיפ במסעדות. יכעסו עליכם אם תנסו לגעת בדלתות של מוניות (הן אוטומטיות ונהגי מוניות לא אוהבים שנוגעים בהם). וכנראה שתצטרכו לשלם במזומן מקומות רבים שאליהם תלכו (כרטיסי אשראי אינם נפוצים במקומות רבים). עם זאת, אם תמנעו מ 7 הטעויות הגדולות הללו, תוכלו גם להישאר, לבקר, לאכול ולחוות דברים מדהימים כשאתם מתכננים טיול ליפן. תהנו מכל רגע!

5/5 - (35 votes)